Bracia Ciosańscy, ok.1920 roku
Trzej bracia Ciosańscy; od lewej stoi Stefan, siedzi Józef, stoi Bronisław.
Fotografia została wykonana w latach 1919-1921. Panowie mają na sobie mundury Wojska Polskiego z okresu II Rzeczypospolitej. Wysokie, stojące, wykładane kołnierze z wężykami sugerują stopnie oficerskie i podoficerskie. Podobnie szable z chwościkami (tzw. temblakiem) Stefana i Józefa. Patrząc na buty – widać oficerki u starszych braci, najmłodszy Bronisław ma trzewiki oraz owijacze co sugeruje jego niższą rangę i przynależność do piechoty, formacji pomocniczych.
Trzej bracia służyli jako ochotnicy w powstaniu wielkopolskim, a następnie walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.
Od 1926 roku do Wojska Polskiego wstąpił również najmłodszy z braci Marian. Karierę wojskową rozpoczął jako uczeń Szkoły Morskiej w Tczewie, później był żołnierzem 71. Pułku Piechoty w Zambrowie, aby ostatecznie w 1930 roku ukończyć Szkołę Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie jako podporucznik obserwator.
źródło: materiały udostępnione przez rodzinę